Ruh Sağlığı

Ruh Sağlığı

Ruh sağlığı hayatımızın en önemli değişkenlerinden biridir. Ruhsal sorunlar insanların hayat kalitelerini düşürmekte,ilişkilerini bozmakta, iş başarısını düşürmekte, çevresiyle uyumunu bozmakta, ruhsal tatmin duygusunu ve mutluluğu engellemektedir. Ruh bir insanın davranışlarını belirleyen en önemli etmenlerin başında gelir. Korku içinde, gerginlik içinde,istekli ( şefkli ), isteksiz ( kayıtsız ),coşkulu, meraklı, kederli, neşeli, sakin gibi değişik ruh halleri gün içinde davranışlarımızı etkiler. Ruhsal sorunlar negatif içerikli duygularda artış olması durumuyla kendini hissettirir. Pozitif içerikli duygular beslendiğinde ruh beslenecek gıdasını alacak ve zihnen de çalışması için amaçlar verecektir. Bir işin mükemmel yapılabilmesi için ruha ihtiyaç vardır. Bir işin kötü, yanlış, çirkin, yavaş yapılabilmesine neden olan ruh tam tersini de yapabilir. Ruhsal bozulmaların belirtileri tahammülde azalma, karamsarlık, mutsuzluk, uyku sorunları, iştah sorunları, isteksizlik, unutkanlık, dikkat dağınıklığı şeklinde kendini gösterir.

Bu belirtiler kişide görülmeye başlamışsa ve tekrar ediyorsa sürekli bir biçim almışsa devamlılığı durumunda hayatına olumsuz bir etki yaratacaktır. Bunun önlenmesi için bir uzmanla beraber uygun bir psikoterapi yapılmalıdır.

 

Psikolog Narek Karasu Bakırköy ve Nişantaşı ofislerinde hizmet vermektedir. İstanbul dışında olan danışanlar için internet yoluyla da hizmet vermektedir.

Randevu ve bilgi almak için 7/ 24 ulaşabilirsiniz.

Psikolog Narek Karasu psikolojik sorunlar için görüşmeleri Bakırköy, Nişantaşı ofislerinde aynı zamanda internet yoluyla da gerçekleştirmektedir. 7 / 24 Ulaşabilirsiniz.

Nişantaşı

Bakırköy (Çarşamba)

Adres
Nişantaşı : Meşrutiyet Mahallesi, Hrant Dink Sokak Saadet Apt. No:12 Daire:8
( Psk. Narek Karasu, Çarşamba ve Pazartesi hariç haftanın tüm günleri 09:00 – 22:00‘ ye kadar Nişantaşı’nda hizmet vermektedir.

Bakırköy : Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. No: 65 Güneş Konak Apt. Daire: 18

Psikolog Narek Karasu psikolojik sorunlar için görüşmeleri Bakırköy, Nişantaşı ofislerinde aynı zamanda internet yoluyla da gerçekleştirmektedir. 7 / 24 Ulaşabilirsiniz.

Nişantaşı

Bakırköy (Çarşamba)

Adres
Meşrutiyet Mahallesi, Hrant Dink Sokak Saadet Apt. No:12 Daire: 8 Nişantaşı – İSTANBUL ( Psk. Narek Karasu, Çarşamba ve Pazartesi hariç haftanın tüm günleri 09:00 – 22:00‘ ye kadar Nişantaşı’nda hizmet vermektedir.