Hayat Üzerine

Hayat Üzerine

En iyi eğitim hayatı öğrenmektir. Hayat da doğa yasaları ile yönetilir. Doğa yasaları denge, düzen, doğruluk, ölçüdür. Biz insanlar olarak doğa yasalarına ne kadar uyabilirsek o kadar sağlıklı ve uzun ömürlü olabiliriz. Bu yasaları bilebilmek ve güzel bir yaşamımızın olması için erdemlere ihtiyacımız vardır.

Erdemler ( ahlak ) bize güzel yaşam vaat eder. Gerçek ahlak için birey özgür bir irade ile seçim yapabilmelidir. Ancak kendi seçimleriyle ahlakı seçerse onları yaşayabilir.

Ruhun güzelleşmesi ve verimli olması için bu erdemler gereklidir. İnsanı yoran ölçüsüz tutkular ve yalanlardır.

Dürüstlük

Dürüstlük ve tok gözlülük doğal zenginliktir. Mide gözden önce doyar bu unutulmamalıdır.

Dürüstlük de doğruluğa dayanır. Dürüstlükle beraber içtenlik gerekir. İçtenlik kalpten hareket etmedir. Her şeyin başıdır. Her şey içtenlikle başlar. Önemli olan diğer şeyde sevgidir.

Her şey sevgi ile yapılabilirse bu büyük bir güç haline gelir.

Tutkulara dikkat edilmelidir. Tutkular kontrolden çıkarsa insanı acılara ve zaman kaybına götürür. Mutlaka doğrulukla ulaşılmalıdır. yoksa kaybedilir.

 

Psikolog Narek Karasu Bakırköy ve Nişantaşı ofislerinde hizmet vermektedir. İstanbul dışında olan danışanlar için internet yoluyla da hizmet vermektedir.

Randevu ve bilgi almak için 7/ 24 ulaşabilirsiniz.

Psikolog Narek Karasu psikolojik sorunlar için görüşmeleri Bakırköy, Nişantaşı ofislerinde aynı zamanda internet yoluyla da gerçekleştirmektedir. 7 / 24 Ulaşabilirsiniz.

Nişantaşı

Bakırköy (Çarşamba)

Adres
Nişantaşı : Meşrutiyet Mahallesi, Hrant Dink Sokak Saadet Apt. No:12 Daire:8
( Psk. Narek Karasu, Çarşamba ve Pazartesi hariç haftanın tüm günleri 09:00 – 22:00‘ ye kadar Nişantaşı’nda hizmet vermektedir.

Bakırköy : Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. No: 65 Güneş Konak Apt. Daire: 18

Psikolog Narek Karasu psikolojik sorunlar için görüşmeleri Bakırköy, Nişantaşı ofislerinde aynı zamanda internet yoluyla da gerçekleştirmektedir. 7 / 24 Ulaşabilirsiniz.

Nişantaşı

Bakırköy (Çarşamba)

Adres
Meşrutiyet Mahallesi, Hrant Dink Sokak Saadet Apt. No:12 Daire: 8 Nişantaşı – İSTANBUL ( Psk. Narek Karasu, Çarşamba ve Pazartesi hariç haftanın tüm günleri 09:00 – 22:00‘ ye kadar Nişantaşı’nda hizmet vermektedir.